בדיקות פוליגרף תקופתיות

בדיקות פוליגרף תקופתיות

מכון הפוליגרף של פוקוס, בהנהלת יעקב ארז אוזנה, מבצע בדיקות פוליגרף תקופתיות לעובדים בכירים, נושאי תפקידים בכירים ורגישים וצוותים בארגונים, מוסדות ותאגידים. בדיקות אלה הן חלק מתנאי ההעסקה של העובדים והן מבוצעות בהסכמתם, כמתחייב בחוק.

בדיקות פוליגרף תקופתיות הן הליך מקובל ונפוץ בחברות וארגונים ביטחוניים ובקרב בכירים במוסדות פיננסיים ובתפקידים הקשורים בכספים ובנכסי ידע, לדוגמא חברות הייטק. בדיקות אלה אינן כרוכות בחשדות ספציפיים והן מתנהלות עפ"י תוכנית עבודה שנתית, הכוללת גם את שיקולי ההפתעה המתחייבים. הנבדקים כמובן מודעים לעצם קיומן של בדיקות פוליגרף תקופתיות במקום עבודתם, אך הם אינם יודעים את המועד וכמובן לא את אופי הבדיקה – השאלות והטכניקה המקצועית בשימוש.

מדוע צריך בדיקות פוליגרף תקופתיות?

לקיומן של בדיקות תקופתיות יש, מן הסתם, אפקט מרתיע שמקטין את הסיכונים של הארגון מפני "טעויות אנוש". הבדיקות הן חלק ממערך הזהירות.
התפקיד העיקרי הוא מניעה באמצעות זיהוי מוקדם של סיכונים בהתהוותם. על ציר הזמן עובדים עוברים חוויות אישיות מסוגים שונים שיכולות להשפיע גם על ערכים, התנהגות ואתיקה. דוגמא נפוצה היא עיסוק בהימורים הכרוכים לעתים בקשרים עם גורמים פליליים.

מכון הפוליגרף של פוקוס – מקצועיות ורגישות

בדיקות פוליגרף תקופתיות אינן חקירות, הן הליך בקרה ארגוני להגנה מפני מעילות, הונאות, זליגת ידע ומידע – בשוגג או בזדון. חלק ממערך מעקב וביקורת תקופתי.
נדרשת מיומנות מיוחדת ליישום מנגנון של בדיקות פוליגרף תקופתיות, שפועל ביעילות מבלי להפריע לשגרה המקצועית והעסקית. במכון הפוליגרף של פוקוס, מיסודו של יעקב ארז אוזנה, הבדיקות מתנהלות באמצעות צוותי פוליגרף נבחרים עתירי ניסיון, בהתאמה למאפייני הארגון, בראייה כוללת של הסיכונים בהווה ובעתיד וכמובן בדיסקרטיות מלאה וברגישות רבה לנבדקים – בכירים וזוטרים כאחד.