בדיקות פוליגרף טרום העסקה

בדיקות פוליגרף טרום העסקהמכון הפוליגרף של פוקוס, בהנהלת יעקב ארז אוזנה, מבצע בדיקות פוליגרף טרום העסקה בשני מסלולים: מסלול שוטף לתאגידים וחברות המשתמשים בשירותי פוליגרף כחלק ממדיניות משאבי אנוש, ומסלול בכירים לחברות ועסקים הזקוקים לבדיקות פוליגרף של מועמדים לתפקידים בכירים ורגישים.
בדיקות פוליגרף טרום העסקה כפופות להסכמה בכתב של המועמד לביצוע הבדיקה ולמחויבות לסודיות מצד המעסיק שעבורו מתבצעת הבדיקה.

מתי צריך בדיקת פוליגרף טרום העסקה?

בארגונים רבים, לדוגמא חברות ומוסדות הקשורים עם מערכת הביטחון וארגונים פיננסיים, בדיקות פוליגרף טרום העסקה הן חלק מתהליכי הקליטה של כל עובד. למעשה יש מקומות עבודה ברגישות גבוהה בהם בדיקת פוליגרף היא תנאי למועמדות, ולעתים אף מתבצעות בדיקות פוליגרף תקופתיות כחלק משגרת העבודה.
אך בכל עסק, גדול כקטן, קיימים סיכונים משמעותיים בהעסקת עובדים מסוימים. מעסיקים נוטים לדרוש בדיקות פוליגרף טרום העסקה כאשר מדובר במועמדים לתפקידים הקשורים לטיפול בכספים או בענפים בהם קיים חשש מריגול מסחרי באמצעות סוכנים שתולים.

בדיקות פוליגרף טרום העסקה – מה בודקים?

בדיקות נועדו לוודא אמינות של מועמד למשרה. במהלך הסינון והמיון המועמד מוסר מידע מקצועי ואישי שעלול להיות שקרי או חלקי. באמצעות בדיקות פוליגרף ניתן לחשוף שקרים ולזהות פוטנציאל סיכון כגון בעיות הימורים, סמים ואלכוהול, קשרים פליליים ועוד. בנוסף ניתן לזהות "ייפוי" של רקע מקצועי, ידע וכישורים הדרושים בתפקיד המיועד.

בדיקות פוליגרף טרום העסקה מחייבות רגישות מיוחדת, הן מתוקף צנעת הפרט והן מתוקף האינטרסים של הלקוח, המעסיק שמחפש את המועמד הטוב ביותר לתפקיד החשוב והרגיש. במרבית המקרים המעסיק שרוכש את השירות והנבדק ממשיכים לעבוד יחד.

הניסיון העצום והידע של צוות מכון הפוליגרף של פוקוס חקירות מבטיח יעילות מירבית בביצוע חקירות פוליגרף טרום העסקה להקטנת סיכונים בהעסקת עובדים.