חשיפת מעילות

חשיפת מעילותהסטטיסטיקה מוכיחה כי האיומים והסכנות מתוך העסק עלולים להיות גדולים יותר מאיומים חיצוניים. במקרים רבים מעילה מבוצעת ע"י אדם או מספר אנשים שזכו לאמון מיוחד ונהנו חופש פעולה המבוסס על האמון שניתן. הנזק לנכסים מוחשיים (כסף, ציוד וכד') ולנכסים בלתי מוחשיים (ידע, מוניטין וכד') עשוי להיות גדול ואף לאיים על המשך פעילותו וקיומו של העסק.

חקירות לחשיפת מעילה הן למעשה סוג של חקירות הונאה עם מאפיינים ייחודיים. חשיפת מעילה מחייבת היכרות טובה עם הפעילות של העסק, הבנה של התהליכים הארגוניים והפיננסיים וכמובן ניסיון במגוון שיטות המעילה וההונאה, בכלל זה מעילות באמצעות מחשבים. בנוסף, חקירות מעילה דורשות רגישות גבוהה וזהירות מיוחדת המתחייבות מתוך הפעילות הסמויה והגלויה בתוך העסק, בבית הלקוח. חשיפת מעילות הן תמיד חקירות "עדינות".

למרבה הצער, מעילות הן תופעה נפוצה. כל עסק עשוי ליפול קורבן למעילה וזהו סיכון שיש לקחת אותו בחשבון כחלק מניהול העסק.

צוות פוקוס לשירותך

מניעת מעילות – הקטנת סיכוני מעילה באמצעות חקירות רקע למועמדים לתפקידים רגישים בארגון ונוהלי בקרה ומעקב לזיהוי התרחשויות חריגות.

סיכול מעילות – בדיקות תקופתיות של תהליכים רגישים מאפשרת גילוי מוקדם של מעילות וטיפול מהיר – הזמה או אישור – בחשדות למעילה.

חשיפת מעילות – כאשר מתגלות חריגות בארגון יש חשיבות עליונה לזיהוי מהיר של הגורמים, איתור הפרצות וטיפול בנזקים עשוי לעשות את ההבדל עבור העסק הנפגע.

פוקוס מפעילה צוותי חקירה עם חוקרים מורשים בעלי ניסיון מומחים כלכליים ופיננסיים המצויידים בידע עדכני וכלים מתקדמים. לרשות חוקרי פוקוס גם מכון פוליגרף מוביל.

על לקוחות פוקוס ייעוץ ביטחון וחקירות נמנים ארגונים, מוסדות, תאגידים, חברות ועסקים מכל ענפי המשק והכלכלה הנעזרים בשירותי פוקוס חקירות למניעה, סיכול וחשיפה של מעילות.

צור קשר