חקירות רקע

חקירות רקע - פוקוס ייעוץ ביטחון וחקירות

כל מנהל ובעל עסק צריך וחייב לסמוך על החושים שלו, אך חושים טובים אינם מספיקים, במיוחד כאשר יש כוונת הסתרה, או חמור מזה – כוונת זדון. לכן יש החלטות שלא כדאי לקבל רק על סמך תחושות בלי אינפורמציה. לחתום עם שותף עסקי, לסגור עם ספק אסטרטגי ולשכור בכיר לתפקיד רגיש – כל אלו ואחרות הן החלטות שיש לקחת בזהירות, מתוך שיקול דעת, על בסיס מידע מדויק, מהימן ועדכני.
כדי להגיע להחלטות הנכונות נוצרו תהליכי איתור, גילוי נאות, מיון, סינון ובדיקה – אך במקרים רבים נדרש מהלך נוסף – חקירות רקע – שבמקרה הטוב מאמת את המידע המצוי ומאפשר התקדמות בראש שקט, ובמקרה הרע חושף שקרים וזיופים ומאפשר לעצור בזמן לפני שנגרם נזק.
אמינות היא היסוד לכל התקדמות. החשיבות של חקירות רקע עולה ככל שפוטנציאל הנזק של טעות גדול יותר. הסיכונים יכולים להיות כספיים או סיכוני מוניטין, או שניהם.

חקירות רקע – מה בודקים?

הבסיס של חקירת רקע הוא אימות של המידע שנמסר בתהליך, ע"י האדם או החברה איתם נמצאים במו"מ – מועמד למשרה בכירה, מפיץ, לקוח גדול, שוכר נכס וכד'. בנוסף יש לוודא לא רק שהמידע הוא נכון אלא גם שהוא מקיף ושאין מידע נוסף שהוסתר.
חקירות רקע כוללות בדיקה של קורות חיים ונתונים אישיים שנמסרו אודות השכלה, סטטוס, ניסיון מקצועי, מוניטין עסקי ופיננסי, יציבות מסחרית, מצב משפטי, קשרים עם גורמים פליליים ועוד שורה של פרמטרים עפ"י הנדרש בכל חקירת רקע, בהתאם לסוג החקירה ולמאפייניה. היקף החקירה נקבע עפ"י הנסיבות והצרכים, החל מבדיקות בסיסיות ועד חקירות רקע מורכבות.

צוות פוקוס חקירות לשירותכם

פוקוס ייעוץ ביטחון וחקירות מבצעת באופן שוטף חקירות רקע עבור חברות, ארגונים ומוסדות, אנשי עסקים, משכירי נכסים ומשרדי עורכי דין. צוותי פוקוס מיישמים מתודולוגיות שונות וטכנולוגיות מתקדמות לביצוע חקירות הרקע, תוך שהם נעזרים במומחים שונים כגון רו"ח חקירתי, משפטנים ואחרים, בהתאמה לצרכי החקירה.

חקירות מסחריות | צור קשר